skip to Main Content

صندوق درآمد ثابت افران

سرمایه‌گذاری مطمئن در بورس

مشاهده ویدئو
صندوق درآمد ثابت افران
درآمد ثابت
مناسب ریسک‌گریزان
صندوق درآمد ثابت افران
148,492 میلیارد ریال

ارزش کل دارایی‌ها

135,782

تعداد سرمایه‌گذار

27.2%

سود موثر سالانه

1398/12/13

تاریخ تاسیس

 • نام نماد

  افران
 • تاریخ آغاز فعالیت

  1398/12/21
 • مدیر صندوق

  شركت مشاور سرمايه‌گذاری ترنج
 • متولی صندوق

  موسسه حسابرسی شاخص انديشان
 • شماره ثبت سازمان بورس

  ۱۱۶۹۲
 • شماره تماس

  ۰۲۱-۷۹۳۲۶
صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت «افرا نماد پایدار» با نماد «افران» یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) است که عمدتا در اوراق با درآمد ثابت منتشر شده توسط دولت، نهادهای عمومی غيردولتی و سپرده‌های بانکی سرمایه‌گذاری می‌كند. این صندوق یک صندوق بدون تقسیم سود بوده و سرمایه‌گذاران

بیشتر

صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت «افرا نماد پایدار» با نماد «افران» یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) است که عمدتا در اوراق با درآمد ثابت منتشر شده توسط دولت، نهادهای عمومی غيردولتی و سپرده‌های بانکی سرمایه‌گذاری می‌كند.
این صندوق یک صندوق بدون تقسیم سود بوده و سرمایه‌گذاران از رشد ارزش دارایی‌های صندوق منتفع خواهند شد. سود موثر سالانه افران ۲۷/۲ درصد است به این معنا که اگر شما در افران ۵۰۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری کنید، سود ماهانه صندوق افران حدود ۱۰ میلیون تومان خواهد بود.

نمودار عملکرد صندوق افرا
صندوق افران چه مزایایی دارد؟
 • سود هموار و روزشمار
 • قابلیت نقدشوندگی بالا
 • ترکیب متنوع سرمایه‌گذاری
 • بدون نرخ شکست
 • بازدهی بهتر نسبت به سپرده‌های بانکی
 • قابل معامله در بورس
صندوق درآمد ثابت افران
نرخ صدور و ابطال
22,354ریال

قیمت ابطال هر واحد

22,377ریال

قیمت صدور هر واحد

1402/07/04

آخرین بروزرسانی

اگر در این صندوق سرمایه‌گذاری کرده بودید
لطفا میزان سرمایه را وارد کنید
صندوق درآمد ثابت افران

سرمایه و مدت سرمایه‌گذاری را انتخاب و نتیجه را اینجا ببینید

اگر 1 سال پیش مبلغ 100,000,000 تومان در صندوق مختلط زیتون سرمایه‌گذاری کرده بودید ، امروز سرمایه شما 129,911,460 تومان ( معادل 30% بازدهی ) بود؛ در همین مدت بازدهی بورس 5% بوده است

چطور سرمایه‌گذاری کنیم؟
1

در سجام ثبت‌نام کنید

در صورتی که کد معاملاتی ندارید پس از ثبت نام در وب‌سایت سجام، به یکی از کارگزاری‌های سراسر کشور جهت دریافت کد بورسی مراجعه نمایید.

2

نام صندوق را جستجو کنید

در سامانه معاملات آنلاین کارگزاری خود در قسمت جستجو نماد “افران” را نوشته و صندوق سرمایه‌گذاری "افرا نماد پایدار" را انتخاب نمایید.

3

معامله کنید

با توجه به قیمت تابلوی معاملاتی و بر اساس عرضه و تقاضا خرید خود را انجام دهید. (کاملا شبیه به خرید سهام) در هر زمان و به تشخیص خودتان، می‌توانید بخش یا کل سهام‌تان را به فروش برسانید.

پاسخ به سوالات متداول
صندوق سرمایه‌گذاری چیست؟

بسیاری از افراد به دلایل مختلفی مثل کمبود وقت، نداشتن اطلاعات کافی درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود و … به تنها گزینه‌ای که برای پس‌انداز پول خود فکر می‌کنند، بانک است. در نتیجه، فرصت کسب سود و بازدهی بیشتر را از دست می‌دهند. یکی از ابزارهایی که این فرصت را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد، صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. این صندوق‌ها برای افرادی که قصد دارند به صورت غیرمستقیم در بورس سرمایه‌گذاری کنند یا اینکه زمان و اطلاعات کافی برای سرمایه‌گذاری مستقیم را ندارند، مناسب است. با این کار، سرمایه‌گذار امکان دستیابی به بازدهی‌ بالاتر از سود بانکی را به دست خواهد آورد. یک صندوق سرمایه‌گذاری، مجموعه‌ای از سهام، اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار است. می‌توانید آن را به صورت شرکتی در نظر بگیرید که افراد مختلف، پول‌های خود را روی هم می‌گذارند و در سبدی از اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کنند. 

مزایای صندوق سرمایه‌گذاری چیست؟
 1. مدیریت دارایی
 2. کاهش ریسک سرمایه‌گذاری و مدیریت ریسک آن
 3. نظارت و شفافیت اطلاعاتی از طریق سهام‌دار و مدیر و متولی صندوق
 4. نقد شوندگی بالا در لحظه امکان فروش

صندوق ETF چیست؟

عبارت ETF مخفف Exchange Traded Fund است که در فارسی به معنی قابل معامله در بورس است. نماد این صندوق‌ها روی تابلوی بورس (TSETMC) وجود دارد و از طریق پنل آنلاین کارگزاری‌ها قابل خرید و فروش است.

سرمایه‌گذاری در صندوق درآمد ثابت برای چه کسانی مناسب است؟

با توجه به سرمایه‌گذاری صندوق در اوراق با درآمد ثابت، این صندوق برای تمامی کسانی که به دنبال سرمایه‌گذاری با سود مطمئن هستند مناسب است. بازدهی این صندوق نسبت به دیگر دارایی‌های درآمد ثابت بازدهی بالاتری دارد و همچنین، به آسانی قابل انجام است و ریسک نقدینگی دیگر اوراق و سپرده‌ها در این صندوق وجود ندارد.

صندوق با درآمد ثابت چه مزایایی نسبت به سپرده‌های بانکی دارد؟
 • سود بیشتر: سرمایه‌گذاری در صندوق با درآمد ثابت به واسطه تبعیت از قوانین بازار سرمایه و عدم وجود محدودیت‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سود بیشتری را نصیب سرمایه‌گذاران می‌کند. همچنین، به دلیل تجمیع سرمایه دارندگان واحدهای صندوق، مدیران صندوق از قدرت مذاکره بیشتری برای اخذ سود بالاتر نسبت به سپرده‌گذاران حقیقی برخوردارند.
 • ابطال بدون نرخ شکست : صندوق ترنج برخلاف سپرده‌های بانکی نرخ شکست ندارد؛ به این معنی که در هر زمان از ماه که به سرمایه خود نیاز داشته باشید می‌توانید بدون جریمه و نرخ شکست به سود روزشمار سرمایه خود تا زمان ابطال دست پیدا کنید.
صندوق قابل معامله با درآمد ثابت چه مزایایی نسبت به خرید انفرادی اوراق مشارکت دارد؟
 • ترکیب متنوع سرمایه‌گذاری با سود بالاتر: بخش اصلی اوراق مشارکت بازار ایران را اوراق دولتی و نهادهای عمومی با سود تضمین شده معین تشكيل می‌دهند. این صندوق با مذاکره با ناشران این اوراق و خرید ارزان‌تر این اوراق، سود بالاتری را برای سرمایه‌گذاران خود ایجاد می‌کنند. در کنار سرمایه‌گذاری در این اوراق، این صندوق در اوراق مشارکت پذیرفته شده در بورس با نرخ‌های ترجیحی نیز سرمایه‌گذاری می‌کند که بازده بالاتری را نصیب سرمایه‌گذاران می‌کند.
 • امکان سرمایه‌گذاری مستمر: انتشار و عرضه عمومی اوراق مشارکت معمولاً به صورت دور‌ه‌ای و در مقاطع زمانی معین و اغلب به ميزان محدودی صورت می‌گيرد که سرمایه‌گذاران خرد امکان خرید این اوراق در هر زمان را ندارند، در حالی كه واحدهای این صندوق در هر زمان قابل معامله است و ریسک سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران به حداقل می‌رساند.

کسب سود در صندوق افران (افرا نماد پایدار) چگونه است؟ آیا تقسیم سود دارد؟

این صندوق به منظور کسب بازدهی بالاتری از طریق سرمایه‌گذاری مجدد منافع، سود دوره‌ای تقسیم نمی‌کند و تمامی نتایج سرمایه‌گذاری‌های صندوق در NAV آن خلاصه می‌شود. بازدهی سرمایه‌گذاران محترم در قیمت واحدهای آن‌ها منعکس است و سرمایه‌گذاران در هر زمان می‌توانند سود سرمایه‌گذاری خود را شناسایی کنند. به عنوان مثال در صورت نیاز سرمایه‌گذار به دریافت سود ماهانه، سرمایه‌گذار می‌تواند به فروش مقدار مشخصی از واحدهای خود در انتهای ماه اقدام نماید تا ارزش آن واحدها به حساب ایشان واریز شود.

آیا می‌توان در هر زمان از صندوق خارج شد؟

بله. در هر زمان که معاملات بازار بورس انجام می‌شود، شما می‌توانید واحدهای «صندوق افرا نماد پایدار» را به قیمت بازار بفروشید.

کارمزد صندوق افران چقدر است؟

کارمزد افران به ازای هر ۱۰ میلیون تومان خرید ۱۸,۷۵۰ و به ازای هر ۱۰ میلیون تومان فروش ۱۸,۷۵۰ ریال است.

چگونه می‌توانم از سرمایه‌گذاری در صندوق افران اطمینان حاصل کنم؟

صندوق افرا نماد پایدار تحت مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده است و تمامی امور سرمایه‌گذاری آن تحت نظارت مستقیم این سازمان است. همچنین صندوق افرا نماد پایدار خود را متعهد می‌داند به منظور حفظ اصل و فرع سرمایه سرمایه‌گذاران محترم، تنها اوراقی را خریداری کند که یکی از شرایط زیر را دارد:

 • مجوز انتشار آن‌ها از سوی دولت، بانک مرکزی یا سازمان بورس و اوراق بهادار باشد.
 • سود حداقلی برای آن‌ها مشخص شده و پرداخت اصل سرمایه گذاری و سود آن‌ها تضمین شده یا برای پرداخت اصل و سود سرمایه‌گذاری وثایق کافی وجود داشته باشد.
 • در یکی از بورس‌ها قابل معامله باشد و یا انجام معاملات دست دوم آن‌ها در یکی از بورس‌ها به تایید هیات پذیرش رسیده باشد.
مدیر صندوق کیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

مدیر صندوق مسئول اجرایی صندوق محسوب می‌شود که متخصص در بازار سرمایه و دارای دانش کافی در امر مدیریت سبدهای سرمایه‌گذاری صندوق است. طبق اساسنامه صندوق، مدیر صندوق موظف است گزارش پیش‌بینی شده و اطلاعات قابل ارائه را تهیه و تنظیم نموده، در اختیار متولی صندوق، حسابرس و سازمان بورس اوراق بهادار قرار دهد. مدیریت صندوق «افرا» را ترنج برعهده دارد.

NAV یا ارزش خالص دارایی چیست؟

کلمه NAV مخفف Net Asset Value است که به معنای ارزش خالص دارایی یا هر واحد صندوق است.

چرا NAV صدور و ابطال با یکدیگر تفاوت قیمت دارند؟

اختلاف قیمت صدور و ابطال بابت کارمزدهای خرید و فروش سهام‌های صندوق است که توسط سازمان بورس دریافت می‌شود.

اطلاعات صندوق افران را از کجا می‌توانم ببینم؟

برای مشاهده اطلاعات صندوق افران به وب‌سایت این صندوق به آدرس afra.fund مراجعه کنید.

سود صندوق افران چند درصد است؟

 در صندوق افران پرداخت سود ماهیانه وجود ندارد. در این صندوق ارزش سهم شما افزایش پیدا می‌کند و به صورت مرکب بر روی سرمایه شما قرار می‌گیرد.

ضامن نقدشوندگی صندوق افران چیست؟

ضامن نقدشوندگی یک رکن اختیاری است و صندوق افران ضامن نقد شوندگی ندارد. با این حال، صندوق افران دارای رکن بازارگردانی است که وظیفه آن اطمینان از نقدشوندگی واحدهای صندوق و عدم ایجاد صف خرید و فروش است.

درخواست مشاوره و راهنمایی
نام و شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت برای مشاوره با شما تماس بگیرند
اطلاعات تکمیلی
مقایسه صندوق‌ها
صندوق سهامی سرو
سهامی
مناسب ریسک‌پذیران
77.17%

بازدهی سال گذشته

صندوق درآمد ثابت افران
درآمد ثابت
مناسب ریسک‌گریزان
27.2%

سود موثر سالانه

صندوق مختلط زیتون
مختلط
ریسک متوسط
56.73%

بازدهی سال گذشته

صندوق انار
سهامی
مناسب ریسک‌‌پذیران
74.60%

بازدهی سال گذشته

بازارگردانی
بازارگردانی
صندوق جسورانه سرو
ریسک زیاد
صندوق سهامی سرو
سهامی
مناسب ریسک‌پذیران
77.17%

بازدهی سال گذشته

صندوق درآمد ثابت افران
درآمد ثابت
مناسب ریسک‌گریزان
27.2%

سود موثر سالانه

صندوق مختلط زیتون
مختلط
ریسک متوسط
56.73%

بازدهی سال گذشته

صندوق انار
سهامی
مناسب ریسک‌‌پذیران
74.60%

بازدهی سال گذشته

بازارگردانی
بازارگردانی
صندوق جسورانه سرو
ریسک زیاد
صندوق سهامی سرو
سهامی
مناسب ریسک‌پذیران
77.17%

بازدهی سال گذشته

صندوق درآمد ثابت افران
درآمد ثابت
مناسب ریسک‌گریزان
27.2%

سود موثر سالانه

صندوق مختلط زیتون
مختلط
ریسک متوسط
56.73%

بازدهی سال گذشته

صندوق انار
سهامی
مناسب ریسک‌‌پذیران
74.60%

بازدهی سال گذشته

بازارگردانی
بازارگردانی
صندوق جسورانه سرو
ریسک زیاد