امکان کسب سود همزمان از همه بازارها

صندوق در صندوق تمشک امکان دریافت سود از همه بازارها از جمله بازار سهام، طلا و زعفران را به صورت همزمان دارد!

دانلود گزارش نه ماهه عملکرد صندوق در صندوق تمشک
گزارش نه ماهه صندوق تمشک

سرمایه خود را از همین لحظه چند برابر کنید.

شما می‌توانید برای خرید واحدهای تمشک، در صورت داشتن کد بورسی به یکی از کارگزاری زیر مراجعه کنید و خرید خود را انجام دهید.

خرید از پنل آنلاین کارگزاری مفید
کلیک کنید
خرید از پنل آنلاین کارگزاری مفید
کلیک کنید
خرید از پنل آنلاین کارگزاری آگاه
کلیک کنید
خرید از پنل آنلاین کارگزاری فارابی
کلیک کنید

ترکیب دارایی تمشک

صندوق سهامی
صندوق طلا
صندوق مختلط
صندوق بخشی

چطور تمشک بخریم؟

اگر کد بورسی ندارید، اقدامات زیر را انجام دهید:

۱ ثبت نام در سامانه سجام

در صورت نداشتن کد معاملاتی و پس از ثبت‌نام در سجام به یکی از کارگزاری‌ها جهت دریافت کد بورسی مراجعه نمایید.

۲ جستجوی نماد «تمشک»

در سامانه آنلاین کارگزاری خود، در بخش جستجو، واژه «تمشک» را جستجو و صندوق سرمایه گذاری تمشک نماد رشد را انتخاب کنید.

۳ خرید واحدهای صندوق

با توجه به قیمت واحدهای صندوق، روی تابلوی معاملاتی و همچنین بر اساس عرضه و تقاضا، خرید خود را انجام دهید. این روال، دقیقا مشابه خرید سهام است.

چرا صندوق در صندوق تمشک بخرم؟

هدف از فعالیت یک صندوق در صندوق (Fund of Fund) انتخاب بهترین صندوق‌ها از لحاظ معیارهای ریسک و بازدهی در بین تمامی صندوق‌های فعال در بازار سرمایه است. در چنین شرایطی، سرمایه‌گذاران در بازه‌های زمانی مناسب از بازدهی بازار طلا، سهام و زعفران بهره‌مند خواهند شد.

کسب سود از همه بازارها
کنترل ریسک سرمایه‌گذاری
خرید آسان با حداقل مبلغ ۱۰۰ هزار تومان
تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار

مقایسه عملکرد صندوق تمشک با بازارهای موازی (از ابتدای فعالیت، منتهی به 13 آبان 1402)

چگونه از سرمایه‌گذاری مطمئن باشم؟

صندوق در صندوق تمشک تحت مدیریت مشاور سرمایه‌گذاری ترنج است و از بهمن ماه 1401 فعالیت خود را زیر نظر سازمان بورس ‌و اوراق بهادار آغاز کرده است. تمامی امور سرمایه‌گذاری آن تحت نظارت مستقیم این سازمان است. صندوق تمشک خود را متعهد می‌داند به منظور حفظ اصل و فرع سرمایه سرمایه‌گذاران محترم، تنها اوراقی را خریداری کند که مجوز انتشار آن‌ها از سوی دولت، بانک مرکزی یا سازمان بورس و اوراق بهادار باشد، سود آن‌ها مشخص شده و پرداخت اصل سرمایه‌گذاری و سود آن‌ها تضمین شده باشد.

همچنان نیاز به مشاوره دارید؟

همکاران ما از ساعت 8:30 صبح تا 12 شب، آماده مشاوره و پاسخگوی سوالات شما هستند.

سوالات متداول

مزیت صندوق تمشک نسبت به صندوق های سهامی چیست؟

مهمترین مزیت تمشک نسبت به صندوق های سهامی انعطاف پذیری در جابه جایی میان بازارهای مختلف است. صندوق ‌های سهامی طبق امیدنامه موظفند حداقل ۷۰% از پورتفوی خود را در سهام سرمایه‌گذاری کنند، بنابراین در بازار رکودی از شانس خوبی برای کسب سود برخوردار نیست. اما صندوق در صندوق تمشک در صورت پیش بینی رکود در بازار سهام می‌تواند طبق امیدنامه بخش سهامی پورتفوی خود را به حداقل ممکن رسانده و سایر بخش های بازار از جمله کالایی و درآمد ثابت را هدف قرار دهد.

صندوق در صندوق چیست؟

صندوق در صندوق یا فراصندوق (Fund Of Funds) یکی از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری است که پرتفوی شامل سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. برای اطلاع بیشتر می‌توانید مقاله صندوق در صندوق چیست را در بلاگ سایت ترنج مطالعه کنید.

آیا صندوق تمشک تقسیم سود دارد؟

صندوق تمشک تقسیم سود ندارد و سرمایه‌گذاران از طریق افزایش ارزش واحدهای سرمایه‌گذاری خود سود می‌کنند.

مدیر صندوق کیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

مدیر صندوق، مسئول اجرایی صندوق محسوب می‌شود که متخصص در بازار سرمایه و دارای دانش کافی در امر مدیریت سبدهای سرمایه‌گذاری صندوق است. طبق اساسنامه صندوق، مدیر صندوق موظف است گزارش پیش‌بینی شده و اطلاعات قابل ارائه را تهیه و تنظیم نموده، در اختیار متولی صندوق، حسابرس و سازمان بورس اوراق بهادار قرار دهد. مدیریت صندوق «تمشک» را ترنج برعهده دارد.

ترنج کیست؟

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ترنج (سهامی خاص) در سال ۱۳۹۳ مجوز رسمی فعالیت خود را در زمینه مشاوره سرمایه‌گذاری و سبدگردانی از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران اخذ نمود. سازوکار و فرآیندهای این شرکت، به منظور جذب سرمایه‌های پاک از منابع داخلی و بین المللی توسعه یافته است. (در چارچوب قوانین ضد پولشویی و تعیین صلاحیت سرمایه‌گذاران) رویکرد ترنج به موضوع سرمایه‌گذاری بر اساس شناخت عمیق بازارهای بین المللی و بازار سرمایه ایران شکل گرفته است. این رویکرد به‌طور مشخص مبتنی بر به‌کارگیری فرآیندهای ساختار یافته در مدیریت سرمایه‌گذاری، تحلیل بنیادی و انجام تحقیقات دست اول در داخل شرکت، حاکمیت شرکتی، پیاده‌سازی امور انطباق شرکتی، مدیریت ریسک، مدیریت جامع سرمایه انسانی، برنامه‌ریزی بحران و سایر تدابیر در این حوزه است. مجموع این عناصر مزیت نسبی ارزشمندی را برای این شرکت فراهم ساخته که ضامن ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی است. شرکت ترنج مدیریت بزرگ‌ترین و فعال‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری خارجی را در ایران داراست و به عنوان فعال‌ترین شرکت مشاور سرمایه‌گذاری در سال ۹۷ از طرف کانون کارگزاران انتخاب شده است.

دریافت مشاوره رایگان سرمایه گذاری