skip to Main Content

صندوق در صندوق تمشک

تمشک؛ ترکیبی از صندوق‌های برنده

مشاهده ویدئو
صندوق در صندوق تمشک
صندوق در صندوق تمشک
3,980 میلیارد ریال

ارزش کل دارایی‌ها

34,568

تعداد سرمایه‌گذار

2.51%

بازدهی ۶ ماه گذشته

1401/09/30

تاریخ تاسیس

صندوق در صندوق تمشک با هدف کسب بازدهی از همه بازارها پرتفوی خود را بر اساس انتخاب بهترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌چیند.

 • نام نماد

  تمشک
 • تاریخ آغاز فعالیت

  ۱۴۰۱/۱۱/۰۴
 • مدیر صندوق

  شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ترنج
 • متولی صندوق

  موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت رهیافت و همکاران
صندوق تمشک چه مزایایی دارد؟
 • امکان کسب بازدهی از همه‌ بازارها
 • مدیریت صندوق توسط یک تیم حرفه‌ای
 • معافیت مالیاتی سرمایه‌گذاری
 • نقدشوندگی بالا
 • استفاده از آربیتراژ صندوق‌ها
 • کارمزد معامله کم
14,160ریال

قیمت ابطال هر واحد

14,186ریال

قیمت صدور هر واحد

1402/07/07

آخرین بروزرسانی

چطور سرمایه‌گذاری کنیم؟
1

در سجام ثبت‌نام کنید

در صورتیکه کد معاملاتی ندارید پس از ثبت نام در سایت سجام به یکی از کارگزاری‌های سراسر کشور جهت دریافت کد بورسی مراجعه نمایید.

2

نام صندوق را جستجو کنید

در سامانه معاملات آنلاین کارگزاری خود در قسمت جستجو واژه “تمشک” را نوشته و صندوق سرمایه‌گذاری "تمشک نماد رشد" را انتخاب کنید.

3

معامله کنید

با توجه به قیمت تابلوی معاملاتی و بر اساس عرضه و تقاضا خرید خود را انجام دهید. (کاملا شبیه به خرید سایر سهام) در هر زمان و به تشخیص خودتان، می‌توانید بخش یا کل سهام‌تان را به فروش برسانید.

پاسخ به سوالات متداول
مزیت صندوق تمشک نسبت به صندوق های سهامی چیست؟

مهمترین مزیت تمشک نسبت به صندوق های سهامی انعطاف پذیری در جابه جایی میان بازارهای مختلف است. صندوق ‌های سهامی طبق امیدنامه موظفند حداقل ۷۰% از پورتفوی خود را در سهام سرمایه‌گذاری کنند، بنابراین در بازار رکودی از شانس خوبی برای کسب سود برخوردار نیست. اما صندوق در صندوق تمشک در صورت پیش بینی رکود در بازار سهام می‌تواند طبق امیدنامه بخش سهامی پورتفوی خود را به حداقل ممکن رسانده و سایر بخش های بازار از جمله کالایی و درآمد ثابت را هدف قرار دهد.

صندوق در صندوق چیست؟

صندوق در صندوق یا فراصندوق (Fund Of Funds) یکی از انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری است که پرتفوی شامل سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. برای اطلاع بیشتر می‌توانید مقاله صندوق در صندوق چیست را مطالعه کنید.

آیا صندوق تمشک تقسیم سود دارد؟

صندوق تمشک تقسیم سود ندارد و سرمایه‌گذاران از طریق افزایش ارزش واحدهای سرمایه‌گذاری خود سود می‌کنند.

آیا می‌توان در هر زمان از صندوق خارج شد؟

بله، در هر زمان که معاملات بازار بورس انجام می‌شود، شما می‌توانید واحدهای صندوق تمشک را به قیمت بازار بفروشید.

مدیر صندوق کیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

مدیر صندوق، مسئول اجرایی صندوق محسوب می‌شود که متخصص در بازار سرمایه و دارای دانش کافی در امر مدیریت سبدهای سرمایه‌گذاری صندوق است. طبق اساسنامه صندوق، مدیر صندوق موظف است گزارش پیش‌بینی شده و اطلاعات قابل ارائه را تهیه و تنظیم نموده، در اختیار متولی صندوق، حسابرس و سازمان بورس اوراق بهادار قرار دهد. مدیریت صندوق «تمشک» را ترنج برعهده دارد.

ترنج کیست؟

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ترنج (سهامی خاص) در سال ۱۳۹۳ مجوز رسمی فعالیت خود را در زمینه مشاوره سرمایه‌گذاری و سبدگردانی از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران اخذ نمود. سازوکار و فرآیندهای این شرکت، به منظور جذب سرمایه‌های پاک از منابع داخلی و بین المللی توسعه یافته است. (در چارچوب قوانین ضد پولشویی و تعیین صلاحیت سرمایه‌گذاران) رویکرد ترنج به موضوع سرمایه‌گذاری بر اساس شناخت عمیق بازارهای بین المللی و بازار سرمایه ایران شکل گرفته است. این رویکرد به‌طور مشخص مبتنی بر به‌کارگیری فرآیندهای ساختار یافته در مدیریت سرمایه‌گذاری، تحلیل بنیادی و انجام تحقیقات دست اول در داخل شرکت، حاکمیت شرکتی، پیاده‌سازی امور انطباق شرکتی، مدیریت ریسک، مدیریت جامع سرمایه انسانی، برنامه‌ریزی بحران و سایر تدابیر در این حوزه است. مجموع این عناصر مزیت نسبی ارزشمندی را برای این شرکت فراهم ساخته که ضامن ارائه خدمات در بالاترین سطح کیفی است.

شرکت ترنج مدیریت بزرگ‌ترین و فعال‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری خارجی را در ایران داراست و به عنوان فعال‌ترین شرکت مشاور سرمایه‌گذاری در سال ۹۷ از طرف کانون کارگزاران انتخاب شده است.

درخواست مشاوره و راهنمایی
نام و شماره تماس خود را وارد نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت برای مشاوره با شما تماس بگیرند
اطلاعات تکمیلی